StrefaEtno / Potańcówka z kapelą Tadirindum

wstęp: 10-15 zł

Plan imprezy:
19:30 - 20:00 warsztaty taneczne (Arkadiusz Szałata)
20:00 - 22:30 potańcówka

Zapraszamy na zabawę taneczną z ognistą podkarpacką muzyką. Zagra kapela Tadirindum, laureat konkursu Stara tradycja w 2017 roku.

Kapela powstała w 2015 roku w Krakowie i gra tradycyjną muzykę taneczną głównie z rejonu Podkarpacia. Repertuar stanowią polki, sztajerki, walczyki, wolne i kozaczki od Władysława Piroga ze Słonnego, kapeli Sowów z Piątkowej oraz Michała Marszałka z Orzechowiec. Kapela grała wielokrotnie na potańcówkach, festiwalach w kraju i za granicą, obgrywała warsztaty taneczne oraz brała udział w badaniach terenowych.


Skład kapeli:
Katarzyna Chodoń - śpiewaczka, dyplomowany instruktor tańców polskich. Pochodzi spod Leżańska. Wokalistka w zespołach Swada oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015, Preludium Słowiańskie - Jedziemy z Teatrem 2016). Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku.

Konrad Ozimek - skrzypek, pochodzi z Przemyśla, muzyczne inspiracje czerpie przede wszystkim wzorując się sposobem gry muzykantów wiejskich Podkarpacia takich jak Władysław Piróg ze Słonnego czy Wojciech Sowa z Piątkowej.

Paweł Iwan - cymbalista i śpiewak z Jarosławia, gra również w zespole Pokrzyk oraz śpiewa w sekcji basów w Zespole Muzyki Dawnej Perfugium. Prezes Stowarzyszenia "Muzyka Dawna" w Jarosławiu i zarazem organizator festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”.

Arkadiusz Szałata - basista i harmonijkarz z Żółkiewki. Członek takich zespołów jak Chachary, Raraszek, Loombago czy Porto Meskla. Prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych (m.in. Etnokraków - Rozstaje 2016, YMCA Kraków 2016, Festiwal Folkowisko 2015).