Stanisław Słowiński - workshops

wstęp: 150 zł

rejestracja: infra.art.pl@gmail.com

Zapraszamy na warsztaty dla muzyków grających na instrumentach smyczkowych prowadzone przez Stanisława Słowińskiego - jednego z czołowych wiolinistów europejskiej sceny jazzowej i crossover.

Do udziału zapraszamy niezależnie od stopnia zaawansowania w grze na instrumencie, czy biegłości w improwizacji; zajęcia dopasowane są do indywidualnych potrzeb uczestników.

poruszane zagadnienia

t e o r i a

- Aspekty techniczne i teoretyczne; rola warsztatu improwizatorskiego w budowaniu własnego języka muzycznego, pracy nad brzmieniem.

- Podstawy improwizacji - definiowanie połączenia między emocjonalnym znaczeniem muzyki, a stosowanymi środkami; jak przełożyć emocje na dźwięk.

- Wykorzystanie doświadczeń improwizatorskich w interpretacji dzieł klasycznych.

p r a k t y k a

- Podstawowe ćwiczenia techniczne; codzienna rozgrzewka, aparat prawej ręki, rozluźnianie lewej ręki; uniwersalne ćwiczenia budujące naturalne połączenie z instrumentem.

- Wdrażanie różnych rodzajów chwytu smyczka; dopasowanie aparatu prawej ręki do konkretnego rodzaju artykulacji; aplikacja rozwiązania w improwizacji, jak i muzyce klasycznej.

- Gamy, skale modalne, pasaże, schematy rytmiczne; metody ćwiczeń, zastosowanie w improwizacji.

- Wykorzystywanie doświadczenia interpretatorskiego muzyki klasycznej w improwizacji.

Warsztaty odbędą się w dniach 16 - 19 października 2019 w salach krakowskiego klubu Strefa.

Cena uczestnictwa w warsztatach to 150 zł.
W ramach opłaty uczestnicy zapewnione mają dwie indywidualne 45 - minutowe lekcje oraz dodatkowe grupowe konsultacje [uzależnione od ilości uczestników].

Rezerwacji miejsc prosimy dokonywać pod adresem:
infra.art.pl@gmail.com

Na zgłoszenia czekamy do dnia 10.10.19; liczba miejsc ograniczona!