StrefaJazz / NOC JAZZU / Aldo Joshua Quartet

wstęp: w o l n y

W klubie Strefa podczas tegorocznej, 13. edycji Nocy Jazzu, wystapi zespół Aldo Joshua Quartet.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Aldo Iosue, rodowity Neapolitańczyk, od dzieciństwa mieszkający w Rzymie. W wieku 10 lat zaczął poznawać klasyczny fortepian, jednak ścieżki życia zaprowadziły go do wykonywania lżejszej muzyki w miejscach nastrojem dalekich od powagi filharmonicznych audytoriów. Swój zasób umiejętności wzbogacił grą na puzonie, początkowo wentylowym, a potem suwakowym, z którym nie rozstaje się do dziś. Jako puzonista trafił do zespołu kontrabasisty Bruna Tommasiego i tam zaczęła się jego wielka podróż po krainie jazzu. Grał wiele odmian tej muzyki, począwszy od ”traditionalu”, przez swing do stylu mulliganowskiego. Jednak jego głównym idolem muzycznym stał się i pozostał Charlie Parker, którego frazy poznał na wylot. Aldo Iosue jest również wykształconym muzykologiem, ukierunkowanym na historię muzyki, z akcentem na muzykę renesansową.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Noc Jazzu to przedsięwzięcie organizowane w ramach cyklu Krakowskie Noce. Zainaugurowane zostało w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata. Koncerty odbywają się w miejscach dobieranych indywidualnie do charakteru muzycznych przedsięwzięć.
Podczas poprzednich edycji Nocy Jazzu wystąpili w Krakowie m.in. Władysław „Adzik” Sendecki, Nils Landgren, Norddeutscher Rundfunk, Adam Bałdych, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarek Śmietana, Marek Bałata, Brooklyn Funk Essentials, Urszula Dudziak, Billy Cobham, Wolfgang Schmidt, Karen Edwards, Jamal Thomas Band, Kuba Badach, Michał Urbaniak, Electro Deluxe, Grażyna Łobaszewska, Hanna Banaszak, Grzech Piotrowski.
więcej informacji: https://krakowskienoce.pl/noc_jazzu2019/