StrefaOtwarta /

Dwukropek vol. 9

wstęp: 10 zł

poprowadzi: AGNIESZKA CHRZANOWSKA
Artystka związana z Piwnicą pod Baranami, klubem „Alchemia” , czy Teatrem Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. Laureatka prestiżowych nagród na Ogólnopolskich Festiwalach oraz nagrodzona „Wawrzynem Olimpijskim”. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album „Cały świat płonie”i Fryderyk 2005 za płytę „Tylko dla Kobiet”. Ostatni, siódmy album artystki „Piosenki do mężczyzny" (premiera listopad 2013 r.) to siedemnaście premierowych kompozycji, napisanych w większości do jej własnych tekstów.

wernisaż: MAGDALENA TRĄD
studentka IV roku architektury na Politechnice Krakowskiej. Mówi, że z wykształcenia będzie się zajmować budynkami, z pasji sztuką pod różną postacią a z przyzwyczajenia życiem i ratowaniem świata. Przedstawione akwarele mają cieszyć oko i przywoływać wspomnienia symbolem i słowem, dlatego jako tytuł swojej wystawy nieśmiało proponuje "powroty".

DANIELA LISOWSKA
artystka, pedagog, mentor, kompozytor, animator kultury. Z wykształcenia magister sztuki w specjalności Rytmika oraz Mediator sądowy i aktywizator potencjału ludzkiego. Jest koordynatorem dużych wydarzeń artystycznych i współpracuje z wieloma centrami kultury w Polsce. Jej warsztaty i dzieła można spotkać w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie i Krakowie. Jej marzeniem jest to, aby sobą trwała dłużej i żeby ludzie byli bardziej wrażliwi.

ASIA NAWOJSKA
tworzy pisze gra i śpiewa. Laureatka ogólnopolskich festiwali, m.in. I miejsca na 53. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wystartowała z debiutancką EP „Kwiaty do domu” gdzie zamknęła dźwięki we wszystkie cienie i odcienie ze zgrają instrumentów. Gatunek jej muzyki jest bez ram, dlatego kiedy siada przy fortepianie nigdy nie wie jaka będzie kolejna piosenka.

DZIDKA MUZOLF
autorka i wykonawczyni od kilkunastu lat związana z Krakowem. Zdobywała nagrody na najważniejszych przeglądach i festiwalach piosenki literackiej, m.in. w Olsztynie, Krakowie, Rybniku, Świnoujściu. Wykonuje głównie autorskie piosenki – nastrojowe ballady "doprawione" delikatnym jazzowym brzmieniem czy rytmem bossa-novy.


: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!