Kinga Rataj Trio

StrefaEtno / Kinga Rataj Trio - koncert fado / 29.06 / 20.00 / STREFA / Tomasza 31 / wstęp: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum Kultury

przedsprzedaż: 
http://www.kupbilecik.pl/impreza-27492-strefaetno.krakow.html


KINGA RATAJ - głos
MAREK BAZELA - piano 
DOMINIK BOREK - trąbka
MARTIN ZŁOTNICKI - gitara

Często powtarza, że śpiew był w Niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku.Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie.
Przełomem stał się rok 2006 w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym
samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco. W Fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, ze brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom Fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado - jednym z najważniejszych portali Fado w Portugalii.
Obecnie w przygotowaniu koncert polski. Niezwykle ważny i przełomowy, gdyż zarówno w warstwie tekstu jak i muzyki prawie w całości napisany dla Kingi Rataj, a premierowe utwory będą jednocześnie zapowiedzią debiutanckiego albumu planowanego na wiosnę 2018.