warsztaty konnakolu
wstęp: 20 zł

Karol KarWil Wilkoszewski poprowadzi prezentację konnakolu, połączoną z praktycznymi warsztatami.

Konnakol to tradycyjny styl wokalizy południowo-indyjskiej, w której duży nacisk położony jest na rytm. W naszej kulturze konnakol można przyrównać do rapu lub jazzowego scatu, a więc gatunków, w których dużo bardziej niż umiejętność śpiewu liczy się poczucie rytmu.

Prowadzący rozpocznie od krótkiej prezentacji, przybliży korzenie tej sztuki, po czym przejdzie do części praktycznej, w której postara sięzademonstrować podstawowe założenia rytmiki Indii poprzez grupową wokalizę.

Na poziomie podstawowym warsztaty pełnią rolę ogólnorozwojową i nadają się dla laików, poprawiając ich zdolności muzyczne i rytmikę. Na wyższym poziomie nadają się dla grup zaawansowanych, osób kształconych muzycznie, czy praktykujących sztukę perkusyjną.

Zazwyczaj warsztaty są żywiołowe i po prostu przyjemne - łącząc dwa bardzo organiczne elementy: rytmu i śpiewu. Efektem ukończenia warsztatów jest większa świadomość podziałów rytmicznych, większa pewność siebie i lepsza dykcja przydatna muzykom, wokalistom, perkusistom, tancerzom.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
O prowadzącym:

Jestem czynnym muzykiem od 15 lat. Specjalizuję się w etnicznych instrumentach perkusyjnych. Kształciłem się u źródeł - w Afryce i Azji. Poza lekcjami prywatnymi w trakcie dłuższych pobytów (w Azji mieszkałem w sumie ponad dwa lata) kształciłem się m. in. na Akademii Muzycznej w Jaipurze, w Indiach. Jestem polskim artystą Meinl (to największa w Europie firma produkująca etniczne instrumenty perkusyjne). Robiłem pokazy dla telewizji, w tym dwukrotnie dla programu "Podróże z Żartem". Byłem artystą tygodnia portalu Interia.pl i wykonawcą miesiąca portalu Muzzo.pl. Jestem też prezesem stowarzyszenia Miłośników Kultury Etnicznej Etnica, administratorem wortalu i forum Djembe.pl, tłumaczem etnomuzykologicznym związanym z wydawnictwem Universitas i (współ-)organizatorem kilku pomniejszych festiwali.

Warsztaty z konnakolu prowadziłem dla takich festiwali jak Ethnoport, Etnofestiwal, wiedeński Salam Orient, Festiwal Instrumentów Unikatowych, Jarmark Dominikański, Studnia Sztuki, i wielu innych.