fabryka zabawek
wstęp: info wkrótce

Fabryka Zabawek to pochodzący z Krakowa zespół składający się z czwórki wykształconych muzyków, doświadczonych w występowaniu i nauczaniu. Istniejąc od roku 2011 jako duet, stopniowo powiększał i zmieniał skład, który finalnie stanowią: Ela Łuszczakiewicz (śpiew), Damian Skóra (gitara), Marcin Chatys (bas) oraz Bartek Staromiejski (perkusja). 
W swojej działalności zespół współpracował z wieloma uznanymi muzykami krakowskiej sceny, m.in. Tomasem Sanchezem (perkusjonalia) czy Marcinem Dyjakiem (harmonijka ustna). 
W Krakowie usłyszeć ich można w klubach takich jak Harris Piano Jazz Bar (w rankingu The Guardian uplasowany jako jeden z najlepszych klubów jazzowych w Europie), Piwnica pod Baranami czy Forty Kleparz, gdzie mieli okazję supportować Dawida Podsiadło oraz Poluzjantów.
Na swoich występach gromadzą publiczność złożoną przede wszystkim z miłośników orbitowania wokół gatunków takich jak jazz, funky, neo soul czy rhythm and blues. Nowoczesne, rytmiczne aranżacje charakterystyczne dla większych składów, oprawione są w naturalne, akustyczne brzmienia. Na repertuar zespołu składają się przede wszystkim autorskie utwory. Opierając się elektronicznym rozwiązaniom korzystają ze swoich akustycznych instrumentów tak, aby ich muzyka, oprócz myśli zawartej w tekstach niosła też zdrową
dawkę groove'u, czyli krótko mówiąc - była "pod nóżkę".

Występując od lat na scenach Krakowa i innych miast traktuje swoją
publiczność „po koleżeńsku” - nieformalnie i z poczuciem humoru, co sprawia, że występ jest gwarancją dobrej zabawy dla obu stron. Damian, gitarzysta i lider zespołu, jest także stand-uperem, co wykorzystuje w trakcie koncertów. W swojej działalności stawiają przede wszystkim na twórczość autorską opierajcą się na niebanalnych rozwiązaniach muzycznych i lirycznych. Doświadczenie i wykształcenie pozwala im również na aranżowanie coverów wyszukanych lub szeroko znanych utworów współczesnej muzyki rozrywkowej i jazzowej.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
posłuchaj: 
Szósta Rano: https://www.youtube.com/watch?v=Ywv0leMBt2I&feature=youtu.be
Bake me a Pie: https://www.youtube.com/watch?v=8mfsLF-vrc0
Średniość: https://www.youtube.com/watch?v=4nREGC02T-0