warsztaty tańca z Piotrem Zgorzelskim
wstęp:
70/90* zł

english summary below

PROWADZĄCY: Piotr Zgorzelski

DLA KOGO: początkujący i średnio zaawansowani

KIEDY: 2 grudnia (sobota godz. 14.00 - 18.00) oraz 3 grudnia (niedziela 10.30 - 14.30)

MIEJSCE: klub Strefa / ul. Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków

KOSZT: 70 zł od osoby (w dniu warsztatów - jeśli będą miejsca - 90 zł)
Wpłaty na nr konta :65 1240 1053 1111 0010 2755 1434

w tytule:"OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO - Kraków + imię i nazwisko"

ZGŁOSZENIA: warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) i wniesienie opłaty 100% w formie przelewu do czwartku 29 listopada.

KONTAKT: ojciec.pio4@gmail.comW Polsce tańców o rytmach parzystych jest bardzo wiele. Jednak mało z nas potrafi zatańczyć coś więcej poza zwykłą prostą polką. Na warsztatach zatem skupimy uwagę na tańcach trudniejszych m.in. polce z nogi, powolniaku, polce uginanej, dryganej, nie zabraknie też oczywiście krakowiaka i wiwata oraz kilku zabaw tanecznych bazujących na rytmach polkowych. 

To co chcę wam zaproponować moglibyśmy nazwać popularnym tańcem tradycyjnym/ludowym, który wykonywany był dawniej powszechnie przez znaczną część społeczeństwa w Polsce.

Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia w parze, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, jak również koordynacji przestrzennej zwłaszcza podczas szybkiego wirowania.

Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się nim z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa, współuczestnictwa i oczywiście flirtu. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą zostawiamy w szafie. Przyda się także wygodny strój, dziewczyny mogą wziąć ze sobą wirujące spódnice lub sukienki. Warto mieć ze sobą na zmianę drugi podkoszulek i dezodorant, gdyż czasami pot leje się strumieniami. 

Warsztaty przewidziane są dla osób początkujących i średnio zaawansowanych, którzy pragną nauczyć się tańczyć polki „po wiejsku”. Są one także dla tych wszystkich, którzy chcą po prostu spotkać się z innymi, zaprzyjaźnić się i miło spędzić czas wolny. Warsztaty można też potraktować jak zajęcia aerobiku, dzięki którym można pozbyć się zbędnych kalorii. Wszyscy mogą liczyć na miłą atmosferę i dobrą zabawę, po której lepsze samopoczucie, wspaniałe sny i humor na cały tydzień gwarantowane.

W przerwach zobaczycie ciekawe materiały wideo.

Warsztaty będą dobrym przygotowaniem do wszystkich noworocznych imprez i potańcówek.

fot. Joanna Kurdziel-Morytko
_________________________________
Polish dance classes with Piotr Zgorzelski

LEVEL: beginner and intermediate

WHEN: 2.12 (Sat. 2-6 pm) and 3.12 (Sun. 10.30-2.30 pm)

WHERE: klub Strefa / ul. Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków

Entrance: 70 pln/person (during workshop days: 90 pln)
Pre-pay on bank account: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434

payment title:"OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO - Kraków + name, surname"

to take part in classes you need to mail us on: ojciec.pio4@gmail.com (subject: Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) and pay till 29.11.

CONTACT: ojciec.pio4@gmail.com