Mico Corapi
i Vittoria Agliozzo - muzyka południa Italii
13.11

Fascynujące źródła wspaniałej, dynamicznej, tanecznej południowowłoskiej tradycji odkrywają i przybliżają Vittoria Agliozzo i Mico Corapi, członkowie Banda Corapi, która gościła na festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2015.
www.facebook.com/bandacorapi

Sam zespół powstał w 2011 roku, mając ambicję ukazywania piękna i wartości lokalnej tradycji muzycznej Kalabrii. Spotkanie Domenico „Mico” Corapiego i Gabriele Trimbolego zaowocowało pomysłem na przejście od tradycyjnego, lokalnego kalabryjskiego repertuaru do muzyki otwartej na szereg innych doznań i natchnień, szukającej inspiracji od Grecji poprzez Maroko po Hiszpanię. Artyści przetwarzają i łączą melodie, harmonie i rytmy krajów kultur basenu Morza Śródziemnego; nie pozostają także obojętni na muzykę Europy Wschodniej.
Muzyka zespołu zrodziła się z tej głębokiej fascynacji tradycją, a zarazem jest indywidualną, osobistą wypowiedzią jej członków.
Pełna energii i wielkich emocji twórczość Banda Corapi sprawia, że tradycja Kalabrii i Sycylii staje się ważnym punktem odniesienia dla słuchaczy zafascynowanych muzyką kultur basenu Morza Śródziemnego.

Mico Corapi
Urodził się w rodzinie silnie związanej z tradycyjną kulturą jońską okolic Catanzaro i Reggio Calabria. Szczególnie jego dziadek, grający na gitarze battente i akordeonie oraz jego wujek, gitarzysta i śpiewak, mieli duży wpływ na muzyczną edukację Mico. W ostatnich latach zgłębia światy rytmów, tańców i muzyki terytorium rozciągającego się od Aspromonte aż po Serre Calabresi, poszerza także swoje zainteresowania przez studia nad flamenco.

Vittoria Agliozzo
Urodziła się i dorastała na Sycylii, przez wiele lat podróżowała badając tradycyjne włoskie i zagraniczne tańce oraz muzyczne obrzędy. Kształciła się w zakresie teatru, tańca i muzyki. Od 2003 roku zajmuje się przede wszystkim nauczaniem tańców i muzyki tradycyjnej z południowych Włoch. Taniec, instrumenty perkusyjne i śpiew to jej największe pasje i dzięki nim wielokrotnie miała okazję współpracować z różnorodnymi grupami związanymi z muzyką tradycyjną i etniczną.

Gitara, włoski tamburyn i śpiew porwą was do tańca w gorących rytmach południa Italii!


Artyści poprowadzą również warsztaty tańców południowowłoskich 14-15. listopada:
https://www.facebook.com/events/703492026484108/ (nowe wydarzenie)

Bilety na koncert w cenie 25 zł (U), 30 zł (N) do nabycia klubie.
(dla uczestników warsztatów bilety na koncert w cenie 20 zł!)

Zapraszamy!