Shai Dayan & Zsofi Joos / Soundjourney
12.06

Shai Dayan & Zsofi Joos / Koncert w uważności / Soundjourney

MIEJSCE: Strefa / Kraków / ul. Św. Tomasza 31
START: godz. 20:00
BILETY: 30zł dostępne bezposrednio przed wydarzeniem
- - - -
** uwaga ** w trakcie koncertu: od 20.00 do 22.00 bar będzie zamknięty; doskonałe propozycje kulinarne Strefy i napitki dostępne do godziny 20.00 i po zakończeniu wydarzenia :)
- - - -
Nie jest to właściwie rozumiany "koncert", podczas którego odbywa się "występ". Jest to wydarzenie związane z muzyką, jej doświadczaniem i głębokim słuchaniem, odkrywaniem własnej przestrzeni wolności. Jeśli jesteś zainteresowany, chcesz odkryć, jakie to uczucie - zapraszamy!
- - - -
Już drugi raz dzięki gościnności gospodarzy strefy oraz obecności w Krakowie wyjątkowych muzyków i osób - możemy was zaprosić na wyjątkową podróż w przestrzeń dźwięku i uważnej obecności. Lecz tak samo jak nie da się wejść dwukrotnie to tej samej rzeki -
każde spotkanie i zanurzenie się w tej energii jest inne niż wszystkie poprzednie. Jakie będzie to doświadczenie tym razem? 

Przeczytajcie:
"Granie muzyki to dla mnie doświadczanie życia w najbardziej bezpośredni i radosny sposób. To szansa na spróbowanie i otwarcie się na pewien rodzaj pierwotnego i swobodnego ruchu, i pozwolenie by płynął on bez przeszkód. Szczerze mówiąc nie lubię idei występowania, nie postrzegam się jako performer. Wychodzę na scenę by podzielić się czymś cennym dla mnie, przestrzenią, pejzażem dźwięków, który pojawia się sam w tej jednej chwili i zaprasza nas do podróży, dając nam możliwość byśmy byli tacy, jacy jesteśmy. Możecie przyjść i usiąść, położyć się, odlecieć, dolecieć, tańczyć, śpiewać i po prostu być sobą. 
Wasz
Shai"
- - -
Shai Dayan jest muzykiem i wokalistą, doświadczonym w dziedzinie terapii głosem, a także twórcą muzyki do filmów i przedstawień teatralnych. Od 15 lat zajmuje się zgłębianiem związków pomiędzy muzyką, głosem i medytacją. Shai podczas swoich koncertów i warsztatów czerpie z wieloletniego doświadczenia muzyka i twórcy oraz studiów filozofii wschodu i praktyki medytacji w Indiach.
- - -
Zsofi Joos to artystka z Węgier. Gra na skrzypcach i śpiewa w różnych zespołach, wykonujących muzykę świata, muzykę elektroniczną czy medytacyjną. Prowadzi również zajęcia medytacji w tańcu.
- - -
Shai jest twórcą metody warsztatowej Voice Being, która pozwala uczestnikom odnajdować własną naturę i wolność poprzez doświadczenie oddechu, ruchu oraz głosu. Koncert ten może okazać się małym wprowadzeniem do tej praktyki. Uczestnicy mogą przekonać się, jakie to uczucie, gdy poprzez głos uruchamiamy proces leczenia. Jak możemy za jego pomocą otworzyć wewnętrzne drzwi dla inspiracji i kreatywności, które cały czas tylko na to czekają...
https://www.facebook.com/events/1864138540542195/
- - -
https://soundcloud.com/shai-dayan
http://shaidayan.bandcamp.com/
- - -
https://www.youtube.com/watch?v=16ki4Hky_Zo
https://youtu.be/xMRNNEPqGWk
https://youtu.be/LEaeUmsEz24