Magda Lechowska & Tanguedia / Noche de Tango
klub Strefa / 10.12.2016 / godz. 20.00
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
bilety w cenie: 20 zł - dostępne bezpośrednio przed koncertem
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
W repertuarze tria Tanguedia można znaleźć najbardziej popularne tanga argentyńskie jak 'Volver', 'Vuelvo al Sur', 'Caminito','La Cumparsita' oraz przepiękne tanga polskie takie jak 'Ostatnia niedziela', 'Chryzantemy złociste', „Tango Notturno' i 'Już nigdy' Trio tangowe Tanguedia to niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą 'Tanguedia de Amor' genialnego kompozytora tanga Astora Piazzolli. 
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
:: Magdalena Lechowska (wokal) - Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie; dorastała w Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Wokalistka, śpiewająca argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka, wykorzystująca stylistykę południowoamerykańską do interpretacji polskich tang.
:: Wiesław Ochwat (akordeon) - Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie akordeonu. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych.
:: Stanisław Słowiński (skrzypce) - aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Od piątego roku życia gra na skrzypcach, w późniejszych latach również na perkusji, instrumentach klawiszowych, dętych. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. która sprawdza się w repertuarze tangowym.

Tanguedia Noche de Tango 
10.12