Doontki 02.07

Doontki – Fractal Music. Improwizacja, ambient, trans, tribal, mistycyzm, techno akustyczne, szamańskie śpiewy, praca z energią wibracji, medytacyjne zanurzenie w głąb podświadomości, ceremonia, ekstaza, podróż przez krajobrazy emocji ... to terminy i pojęcia, z którymi możemy połączyć muzykę Doontki – duetu instrumentów strunowych i perkusyjnych. Improwizacja jest uzewnętrznieniem energii będącej efektem wewnętrznej konstelacji energetycznej samych autorów (Grzegorz Kot i Goran Dimitrijevski), jak i interakcji ze słuchaczami.

Goran Dimitrijevski - serbski artysta, z muzyką związany od 1983 roku. Współpracuje z wieloma zespołami w Serbii i w Polsce, gdzie gra na instrumentach perkusyjnych (między innymi na bębnach etnicznych). Od 2011 roku współpracuje z polskim multiinstrumentalistą Tomaszem Czybą. Jako Odin & Harevis koncertują w kraju i za granicą, czerpiąc inspiracje z rodzimych kultur obu Ameryk.
Grzegorz Kot - lider krakowskiego zespołu Moribunda. Fascynują go pierwotne brzmienia i muzyka trans. Razem z Goranem tworzą intrygujący muzyczny duet.

Wstęp: 15zł